Novell i SAP AG poinformowały o rozszerzeniu zakresu długofalowej współpracy

Novell i SAP AG poinformowały o rozszerzeniu zakresu długofalowej współpracy

Autor: Admin

Data: 19 marca 2008

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 2808

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Novell i SAP AG poinformowały o rozszerzeniu zakresu długofalowej współpracy w celu zapewnienia użytkownikom aplikacji SAP i systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise większych możliwości wyboru. Zgodnie z umową firmy będą współdziałać w celu zapewnienia optymalnej współpracy aplikacji SAP z platfromą SUSE Linux Enterprise i dostarczanymi przez Novella rozwiązaniami wirtualizacyjnymi oraz technologiami do zarządzania tożsamością.

Firmy zoptymalizują SUSE Linux Enterprise pod kątem wymagań SAP dla centrów danych, będą promować rozwiązania SAP Business All-in-One oparte na SUSE Linux Enterprise i rozszerzać współpracę w ramach programu SAP Enterprise Services Community, który wspiera klientów wdrażających praktyki SAP dotyczące nadzoru nad działaniem przedsiębiorstw, ograniczania ryzyka i zapewniania zgodności z wymogami przepisów (GRC – Governance, Risk, Compliance). Wszytko to pozwoli firmom szerzej wykorzystywać SUSE Linux Enterprise jako środowisko dla biznesowych aplikacji, przy jednoczesnym obniżaniu kosztów posiadania (TCO) infrastruktury IT. Rozszerzenie współpracy ogłoszono podczas BrainShare, ogólnoświatowej konferencji partnerów i klientów Novella, odbywającej się w Salt Lake City w dniach 16-21 marca br.

 

Nowa oferta w zakresie wirtualizacji, nowe możliwości dla centrów danych

 

Umowa między firmami Novell i SAP ma na celu zapewnienie optymalnej współpracy biznesowych aplikacji SAP z systemem SUSE Linux Enterprise i dostarczanymi przez Novella rozwiązaniami wirtualizacyjnymi oraz technologiami do zarządzania tożsamością, co stworzy nowe możliwości dla użytkowników centrów danych. Zgodnie z umową Novell planuje we współpracy z SAP dokonać optymalizacji SUSE Linux Enterprise pod kątem wymagań SAP względem infrastruktury centrów danych, przygotować oparte na SUSE Linux Enterprise rozwiązanie SAP Business All-in-One dla małych i średnich firm, wyposażyć narzędzie SAP Adaptive Computing Controller w możliwość zarządzania wirtualizacją za pomocą Novell ZENworks Orchestrator oraz zintegrować oferowane przez Novella rozwiązania do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z aplikacją SAP GRC Access Control.

 

Novell i SAP zintegrują wieloplatformowe rozwiązanie do zarządzania wirtualizacją Novell ZENworks Orchestrator z narzędziem Adaptive Computing Controller wchodzącym w skład platformy SAP NetWeaver. Integracja ta otworzy przed użytkownikami SAP nowe możliwości w zakresie wirtualizacji, sprzyjające redukcji kosztów i optymalnym wdrożeniom aplikacji SAP.

 

Zoptymalizowany SUSE Linux Enterprise – otwarta platforma dla aplikacji SAP

 

Novell we współpracy z SAP przygotuje zoptymalizowaną wersję SUSE Linux Enterprise, która zapewni użytkownikom SAP większe korzyści z eksploatowanych rozwiązań. Działając w ramach przedsięwzięć takich jak SAP Hosting Services, społeczność SAP Developer Network (SDN), SAP Business ByDesign i SAP Business All-in-One, Novell i SAP udostępniły aplikacje SAP na platformie SUSE Linux Enterprise. Efektem tego jest mniejsza złożoność wdrożeń aplikacji i zmniejszenie całkowitych kosztów posiadania. SAP już rekomenduje SUSE Linux Enterprise Server nabywcom SAP Business All-in-One jako preferowaną platformę linuksową.

 

SAP wykorzystuje r& oacute;wnież SUSE Linux Enterprise Server (w wersji 64-bitowej) jako jedną z platform dla oprogramowania SAP NetWeaver Business Intelligence Accelerator (SAP NetWeaver BI Accelerator). Jest to opracowane wspólnie z firmami HP, IBM i Intel rozwiązanie zwiększające wydajność narzędzi typu business intelligence, redukujące obciążenia administracyjne i przyspieszające procesy wsadowe. Tak rozszerzona oferta pozwala klientom skrócić czas reakcji rozwiązań, bez względu na ilość danych, liczbę użytkowników i złożoność analiz.

 

Rozwiązania przygotowane specjalnie dla małych i średnich firm

 

W chwili obecnej platformę SUSE Linux Enterprise wykorzystuje ponad 700 średniej wielkości przedsiębiorstw będących klientami SAP, zaś niedawne porozumienie o współpracy z firmą Intel stwarza nowe możliwości integracji. Z myślą o firmach średniej wielkości SAP i Intel przygotowały preinstalowane pakiety oprogramowania zoptymalizowanego pod kątem czterordzeniowych procesorów Intel Xeon. Nowa oferta SAP Business All-in-One obejmować będzie oprogramowanie biznesowe, bazy danych, system operacyjny i sprzęt połączone w zoptymalizowany i sprawdzony pakiet, zapewniający klientom mniejsze całkowite koszty posiadania, szybkie wdrożenie i ochronę inwestycji. Pakiety dostępne będą za pośrednictwem dostawców OEM w różnych rejonach świata.

 

SAP wybrał również SUSE Linux Enterprise Server jako platformę obsługującą swoje usługi hostingowe SAP Business ByDesign, zapewniając średniej wielkości przedsiębiorstwom skalowalny i ekonomiczny dostęp do aplikacji SAP.

 

Ulepszone rozwiązania GRC

 

SAP i Novell współpracują również w ramach programu SAP Enterprise Services Community nad wspieraniem działań klientów w zakresie nadzoru nad działaniem przedsiębiorstw, ograniczania ryzyka i zapewniania zgodności z wymogami przepisów (GRC – Governance, Risk, Compliance). W tym celu zostaną połączone wieloplatformowe rozwiązania Novella do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z usługami sieciowymi obsługiwanymi przez SAP GRC Access Control. Tym samym klienci zyskają możliwość rozciągnięcia zgodnej z wymogami przepisów kontroli dostępu na całość infrastruktury korporacyjnej, w tym środowisko aplikacji SAP i systemy pochodzące od innych dostawców. SAP GRC Access Control pozwala firmom zachować zgodność z wymogami przepisów poprzez dopasowanie praw dostępu pracowników do ich ról i obowiązków.

 

„Firmy coraz częściej sięgają po rozwiązania open source działające w systemie Linux. Współpraca z firmą Novell, której wynikiem jest zaoferowanie klientom aplikacji SAP na platformie SUSE Linux Enterprise, jest odpowiedzią na ich potrzeby”, mówi Léo Apotheker, zastępca dyrektora generalnego SAP. „Nasza współpraca nie ogranicza się do systemu Linux – wykorzystując wiodące w branży technologie obu firm, dajemy klientom wartościowe, proste w implementacji i eksploatacji rozwiązania pozwalające podołać wyzwaniom takim jak konieczność zapewnienia zgodności z wymogami przepisów czy optymalizacja aplikacji w środowiskach zwirtualizowanych. W ten sposób po raz kolejny potwierdzamy poparcie SAP dla rozwiązań open source i informatyki opartej na standardach.”

 

SAP wykorzystuje także SUSE Linux Enterprise Server do własnych potrzeb jako platformę do opracowywania rozwiązań dla systemu Linux, co gwarantuje, że aplikacje SAP będą działać prawidłowo w środowisku, w którym zostały stworzone.

& nbsp;

Więcej informacji o współpracy i wspólnej ofercie firm Novell i SAP można znaleźć pod adresem www.novell.com

 

Informacje o firmie SAP

 

SAP jest wiodącym w świecie dostawcą oprogramowania dla biznesu*. W chwili obecnej z aplikacji SAP – od rozwiązań stworzonych pod kątem konkretnych potrzeb małych i średnich firm po kompleksowe pakiety dla globalnych korporacji – korzysta ponad 46100 klientów w ponad 120 krajach. Oprogramowanie SAP, oparte na nowatorskiej i elastycznej platformie technologicznej SAP NetWeaver, pomaga przedsiębiorstwom z całego świata usprawnić relacje z klientami i partnerami oraz zwiększyć efektywność łańcuchów dostaw i procesów biznesowych. Rozwiązania SAP wspomagają różnorodne procesy biznesowe w ponad 25 branżach takich jak przemysł wysokich technologii, handel, usługi finansowe, służba zdrowia i sektor publiczny. Firma mająca oddziały w ponad 50 krajach jest notowana na giełdach w wielu krajach,w tym na giełdzie frankfurckiej i NYSE pod symbolem „SAP.” (więcej informacji na stronie http://www.sap.com)

 

(*) SAP definiuje oprogramowanie dla biznesu jako systemy ERP (Enterprise Resource Planning) oraz powiązane z nimi aplikacje obsługujące zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie cyklem życia produktów oraz zarządzanie relacjami z dostawcami.

Komentarze (0)