Komercyjny openSUSE 10.2

Tagi:
Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE
Novell poinformował o udostępnieniu systemu openSUSE 10.2 — najnowszej wersji dystrybucji Linuksa dla użytkowników domowych, której rozwój jest koordynowany przez firmę Novell. Dystrybucję OpenSUSE 10.2 można pobrać bezpłatnie z sieci lub zakupić w formie niedrogiego pakietu zawierającego m.in. bogaty wybór aplikacji oraz wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa.
Ceny i dostępność
System openSUSE 10.2 jest bezpłatnie dostępny do pobrania w serwisie http://www.opensuse.org. Wersja komercyjna będzie dostępna pod koniec tygodnia w serwisie http://www.shopnovell.com oraz w wybranych punktach sprzedaży. Sugerowana cena wynosi 59,90 USD. Pakiet komercyjny, umieszczony na instalacyjnych dyskach DVD i CD, zawiera dodatkowo wszechstronny podręcznik użytkownika i 90-dniową pomoc przy instalacji. Dodatkowe informacje o systemie openSUSE 10.2 i projekcie openSUSE znajdują się na stronie http://www.opensuse.org. Niestety informacja prasowa, nie podaje, czy komercyjna wersja, która ma być rozprowadzana za tydzień, będzie zawierać polski podręcznik. Jednak na pewno w niedługim czasie i tak zostanie ona udostępniona.Co w systemie
System openSUSE 10.2 obejmuje ponad 1500 pakietów oprogramowania open source zawierających najnowsze innowacje, w tym m.in. zaprojektowane od nowa interfejsy KDE i GNOME, program Wink do tworzenia samouczków, a także pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org, najnowszą przeglądarkę Firefox 2.0, wyszukiwarkę Beagle, komunikator GAIM, narzędzia multimedialne oraz oprogramowanie graficzne. Bogate środowisko graficzne zawiera znajome menu kaskadowe, ikony i okna dialogowe, co ułatwia płynne przejście do pracy w Linuksie. Co więcej, openSUSE 10.2 cechuje się największą wśród różnych dystrybucji Linuksa zgodnością operacyjną — w aplikacjach pakietu OpenOffice.org można czytać i tworzyć pliki zgodne z MS Office, łącznie z makrami w języku Visual Basic. W prosty sposób można też korzystać z plików PDF, RealMedia i Flash. Użytkownik może wybrać automatyczną konfigurację dwusystemową (dual boot) obejmującą systemy Linux i Windows. Bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą w systemie openSUSE 10.2 najnowsze środowiska open source do tworzenia aplikacji, konfigurowania domowej sieci i uruchamiania serwera WWW, a także nowinki z dziedziny oprogramowania do wirtualizacji oraz technologii i systemów plików stosowanych w tworzeniu klastrów. openSUSE 10.2 zawiera też wiele rozwiązań klasy korporacyjnej, takich jak technologia wirtualizacji Xen, pakiet biurowy OpenOffice.org 2.0 czy środowisko programowania Mono o otwartym kodzie źródłowym.
Gość Data: 2006-12-18 08:23:00Odpowiedz
hheheh
Można by krótko skwitować... czyżby chcą odbudować zaufanie wśród społeczności Linuksowej ?, ja myslę że dali pupy i teraz starają sie niby "gratisami" poprawić wizerunek... pffe !!
Gość Data: 2006-12-18 22:41:09Odpowiedz
;)
sratatata... nic nowego panie hheheh, jest co było. mówiąc krótko: najbardziej przyjazny użytkownikowi linux
Gość Data: 2006-12-18 23:35:51Odpowiedz
Linux\'o
Narębane w tym susle jak u cyganki w tobołku niby wszystko jest!? aleeeeeeee jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego po prostuuuu są duuużooo lepsze dystrybucje !!!!!!!!!
Gość Data: 2006-12-25 17:37:48Odpowiedz
Hmm
To w jakim celu tacy ludzie, którzy uważają, że są dużo lepsze dystrybucje i ogólnie nic im się nie podoba wchodzą na strone poświęconą SuSE? Wg. mnie jest to jedna z najlepszych, a dla mnie najlepsza dystrybucja.
Twój komentarz został donany
Gość Data: 2006-12-27 23:45:25Odpowiedz
Linux\'o
nie interesuje mnie Suse jako distro ! interesują mnie nowości ze swiata open source które na tej stronie często są drogi(a) Pani(e) "Hmm" proste i logiczne!!!
Komentarze (5)