Zmiany w serwisie.

Zmiany w serwisie.

Autor: Admin

Data: 22 lipiec 2005

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 3881

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Dziękuję wszystkim za wypełnienie ankiety teraz czas aby wprowadzić w życie wasze sugestie. :) Oto co już zostało zmienione:Forum: http://susek.forumsplace.com

Zrezygnowałem z dotychczasowego forum ponieważ nikt z niego nie korzystał, prawdopodobnie nikt nie chciał się rejestrować. Nowe forum już bardziej profesjonalne przeznaczone będzie dla początkujących użytkowników Linuxa jak i samego komputera (tak coraz więcej osób ma na swoim pierwszym komputerze Linuxa :). Nie znajdziesz tam jak przekompilować jądro. A co najważniejsze posty można pisać bez potrzeby rejestracji. Oczywiście z powodów regulaminu jaki nademną wisi jako administratorem forum niecenzuralne posty będę usuwał, a powtarzające się lub nie na temat zamykał.

Kanał RSS: susek.rss

Na stronie głównej znajduje sie kanał RSS, w którym znajda państwo ostatnie ostatnie nowinki z każdego działu: Nowości, Informacje serwisu, Wiadomości, SuSE i Windows.

Poprawiłem artykuł o instalacji sterowników ATI (dziękuję Wojciechowi)
http://www.susek.republika.pl/system/ati.html

Do zrobienia zostało:

Zaznaczanie ikonkami nowych artykułów:
Ułatwi to śledzenie nowinek w serwisie.

Dział Newbie:

NA samym początku dział ten istniał jednak nie znajdował się tam żaden artykuł. Znajdziecie w nim jak stworzyć plik tekstowy, zmienić tapetę pulpitu, edytować pliki konfiguracyjne... itd.. Specjalnie z myślą o kilku gimnazjalistach, którym zainstalowałem SuSEłka.

Dynamiczne strony:

Juz od pewnego czasu zabieram się do przejścia na dynamiczną wersje mojego serwisu bazującym na SSI (PHP Republika Start nie obsługuje). Najpierw jednak muszę skończyć testowanie jak wyszukiwarki indeksują takie strony.

Możliwość dostosowania strony startowej:

Korzystając z SSI każdy mógłby wybrać sobie jemu pasujący wygląd strony startowej (np.: brak reklam – zarobiłem przez 2 miesiące 4,5 $ <hahaha>, czy więcej ostatnich artykułów z dzialu newbie) oczywiście generowany byłby unikalny link, przez który osoba wchodziła by na strone np.:

http://www.susek.republika.pl/dostosuj.shtml?menu1nowosci6screen1


Przeniesienie serwisu na inny serwer:

Republika Start nie wydala transferowo, limit transferu jest wykorzystany na 100% pomimo faktu, że cała grafika jest zamieszczona na innym serwerze, najprawdopodobniej znowu część rzeczy zostanie przeniesione na jeszcze inne konto – dzie?uję osobom udostępniającym konta :)

Udział w konkursie Republiki na najlepszą stronę:

Nagrodą jest większy transfer (3GB zamiast 1GB miesięcznie) na czym osobiście bardzo by mi zależało :)

Oczywiście dalsze aktualizacje i nowe artykuły.

Komentarze (0)