Witamy po przerwie

Witamy po przerwie

Autor: admin

Data: 17 listopad 2013

Kategoria: Aktualności

Odsłon: 9724

Tagi: susek.info

Po dłuższej przerwie witamy ponownie. Wydanie openSUSE 13.1 postanowiliśmy uhonorować nową szatą i silnikiem portalu susek.info. Dodatkowo witam nowego redaktora serwisu. Nowa strona, nowy silnik, nowe cele zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi zmianami.

Jak już pewnie wielu z was zdążyło zauważyć od pewnego czasu na stronie niewiele się działo, za co bardzo przepraszam. Stronę prowadziłem dodatkowo jako hobby i niestety ostatnio nie było czasu jej aktualizować. Dodatkowo wydanie openSUSE 12.1 okazało się tak stabilne i zadowalające że przez ten cały okres czasu nie aktualizowałem go do nowszej wersji - przez co też nie tworzyłem nowych artykułów. Jednak dzięki wam a dokładnie komentarzom uznałem że pora wrócić do tematu.

Nowy cel

Po pierwsze zmieniłem cel/przeznaczenie strony – niestety nie będę wstanie dysponować taką ilością czasu jak kiedyś żeby móc pisać newsy o openSUSE, Linuksie i całym ruchu openSource. Dlatego zdecydowałem się skupić na tym co najważniejsze czyli pomóc wszystkim oswoić się i używać na co dzień dystrybucji openSUSE Strona została stworzona w taki sposób aby przeprowadzić prawie za rękę użytkownika począwszy od pobrania openSUSE, instalację, konfigurację, poznanie oprogramowania a kończąc na programowaniu czy konfigurowaniu usług sieciowych. Skrupulatnie postaramy się przeglądnąć, zaktualizować i dopisać artykuły poradniki aby w jak najbardziej kompleksowy sposób osiągnąć cel.

Aktualnie zrezygnowałem z możliwości społecznego tworzenia/edytowania treści ponieważ właściwie nie był on wykorzystywany a tylko niepotrzebnie komplikować oprogramowanie strony. Nie wykluczam jednak możliwości powrotu jeśli będzie oczywiście zainteresowanie.

Nowy redaktor

A dokładniej nowa pani redaktor :) dołaczyła właściwie już na stałe do zespołu susek.info. Dzięki temu mam nadzieje że w sposób bardziej płynny i regularny strona będzie aktualizowana. Witam i życzę powodzenia.

Nowe tematy

W planach mamy stworzenie nowego działu, który opisze temat programowania spod openSUSE.

Nowa strona

Najbardziej widoczna nowością jest nowy wygląd strony. Postanowiłem aktualizować wygląd aby oddać nowe przeznaczenie strony. Dodatkowo zmieniony został silnik strony dzięki czemu jest łatwiej tworzyć nowe artykuły. Poniżej lista ważnych zmian:

Widok responsywny
Strona została tak stworzona żeby jak najlepiej prezentować swoje treści na różnych urządzeniach: laptopu, notebooki, tablety, etc...

Widok mobilny
Dzięki popularyzacji smartphon'ów bardzo często przeglądamy strony z min. telefonów a co za tym idzie często w sytuacji awarii komputera susek.info w komórce będzie mógł w bardziej przyjazny sposób pomóc.

Nowa wyszukiwarka
Wdrożona została technologia wyszukiwania pełnotekstowego dzięki czemu łatwiej powinno być wyszukać interesujących nas artykułów.

Nowy mechanizm usuwania spamu z komentarzy
Usunięcie spamu wymaga aktualnie o wiele mniejszych nakładów pracy dzięki czemu powinny one natychmiast znikać ze stron.

Nowy widok tagów
Z wykorzystaniem javascript'owego filtrowania powinien prościej i łatwiej znaleźć nam interesujący artykuł.

Co dalej

W planach jest jeszcze kilka nowości ale za priorytet aktualnie zostało uznane zaktualizowanie artykułów.

Zapraszam wszystkich do odwiedzania serwisu oraz zgłaszania uwag czy propozycji nowych artykułów.

Komentarze (4)

Paweł Data: 2013-11-20 00:31:45Odpowiedz

Będzie kanał RSS?

Witam, czy uruchomicie kanał rss z najnowszymi wpisami / artykułami ?

admin Data: 2013-11-20 00:36:12Odpowiedz

Re: Będzie kanał RSS?

Tak jak najbardziej będzie, nie ukrywam że przeoczyliśmy ten temat.

admin Data: 2013-11-20 20:25:02Odpowiedz

Re: Będzie kanał RSS?

Kanał rss przywrócony:

susek.info/rss/

Twój komentarz został donany

sokal Data: 2014-02-12 09:04:54Odpowiedz

Brawo!

Nowa szata graficzna super, wersja mobilna też bardzo przejrzysta.
Cieszę się gdyż nie ukrywam że trochę mi brakowało tego portalu, dziś postanowiłem sprawdzić czy coś się zmieniło i proszę jaka miła niespodzianka
Bardzo się cieszę z pomysłu działu dotyczącego programowania, jest przecież sporo przyjaznych środowisk umożliwiających tworzenie softu pod różne platformy, między innymi tak popularnego dzisiaj Androida
Powodzenia!