PlateSpin Orchestrate 2.0: zarządzanie dowolnymi serwerami wirtualnymi

PlateSpin Orchestrate 2.0: zarządzanie dowolnymi serwerami wirtualnymi

Autor: INFORMACJA PRASOWA

Data: 27 luty 2009

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 3875

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Novell poinformował dostępności PlateSpin Orchestrate 2.0, rozwiązania bardzo ekonomicznego i radykalnie upraszczającego zarządzanie cyklem eksploatacji maszyn wirtualnych w heterogenicznych środowiskach informatycznych. PlateSpin Orchestrate 2.0 umożliwia zarządzanie maszynami wirtualnymi i zasobami fizycznymi w środowiskach wszystkich liczących się hipernadzorców takich jak Windows Hyper-V, VMWare ESX oraz Xen (zintegrowany w SUSE Linux Enterprise Server). Administrowanie różnymi maszynami odbywa się za pomocą jednego interfejsu, uwalniając w ten sposób administratorów centrów danych od konieczności używania różnorodnych narzędzi. PlateSpin Orchestrate stanowi część palety oferowanych przez Novella rozwiązań do zarządzania obciążeniem, które umożliwiają klientom tworzenie elastycznych i zgodnych interoperacyjnie centrów danych w oparciu o istniejące już zasobów.

„PlateSpin Orchestrate pozwala ograniczyć ryzyko dzięki automatyzacji podatnych na błędy czynności manualnych, pozwala też zmniejszyć złożoność przez opanowanie niekontrolowanego wzrostu liczby maszyn wirtualnych” – mówi Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu zarządzania systemami i zasobami w firmie Novell. „Co najważniejsze w obecnej sytuacji ekonomicznej, pomaga ograniczać koszty, umożliwiając wykorzystanie istniejącej infrastruktury oraz rozwiązań wirtualizacyjnych opartych na otwartym dostępie do kodu źródłowego, zapewniając przy tym imponujące możliwości zarządzania.”

PlateSpin Orchestrate (znany wcześniej jako Novell ZENworks Orchestrator) pomaga szefom centrów danych dostosować wykorzystanie zasobów informatycznych do potrzeb biznesowych. PlateSpin Orchestrate i inne produkty z rodziny rozwiązań Novell PlateSpin do zarządzania obciążeniami – PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate i PlateSpin Protect – umożliwiają profilowanie, migrację, ochronę i zarządzanie obciążeniami serwerowymi w fizycznych i wirtualnych infrastrukturach heterogenicznych środowisk informatycznych.

Do najważniejszych nowych cech PlateSpin Orchestrate 2.0 należą:
  • Rozszerzona obsługa hipernadzorców – Microsoft Hyper-V, VMware ESX i ESXi oraz Xen, zintegrowany w SUSE Linux Enterprise Server.
  • Rodzima obsługa VMware ESX, eliminująca konieczność wykorzystania VMware vCenter do zarządzania maszynami wirtualnymi ESX.
  • Ergonomiczny, intuicyjny i ławy w użyciu interfejs użytkownika, ułatwiający manualne zarządzanie maszynami wirtualnymi w złożonych infrastrukturach wirtualnych z różnorodnymi hipernadzorcami różnych producentów.
  • Zgodność z LDAP, umożliwiająca bezpośrednią integrację z wiodącymi w branży katalogami użytkowników, co upraszcza zarządzanie użytkownikami.
  • Zaawansowane mechanizmy automatyzacji w oparciu o definiowane przez użytkownika zdarzenia i przełączniki.
  • Radykalnie zwiększona skalowalność, umożliwiająca obsługę setek maszyn wirtualnych.

Dostępność
PlateSpin Orchestrate 2.0 jest już dostępny. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.novell.com/products/orchestrate

Komentarze (0)