Novell i Vmware rozszerza współprace

Novell i Vmware rozszerza współprace

Autor: INFORMACJA PRASOWA

Data: 27 luty 2009

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 4337

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Novell poinformował o rozszerzeniu współpracy z firmą VMware (zobacz: www.novell.com/partners/vmware) w celu ułatwienia niezależnym dostawcom oprogramowania tworzenia wirtualnych urządzeń opartych na systemie SUSE Linux Enterprise. Dostawcy oprogramowania korzystający z VMware Studio uzyskali możliwość swobodnej redystrybucji testowych wersji urządzeń zbudowanych w oparciu o SUSE Linux Enterprise, co pozwoli znacznie uprościć proces tworzenia produktów. Obie firmy współpracują też z producentami oprogramowania nad tworzeniem zgodnych z VMware (VMware Ready) wirtualnych urządzeń opartych na SUSE Linux Enterprise. Dzięki temu na rynek trafią kompletne, gotowe do pracy rozwiązania wymagające minimum czynności instalacyjnych i konfiguracyjnych, co pozwala obniżyć koszty i uprościć proces wdrożenia.

VMware Studio udostępnia oparte na VMware narzędzia do tworzenia wirtualnych urządzeń zoptymalizowanych dla platformy VMware ESX. VMware Studio jest pakietem komplementarnym dla rozwiązania Novell SUSE Studio (zobacz: www.susestudio.com), które umożliwia producentom oprogramowania tworzenie opartych na systemie SUSE Linux Enterprise urządzeń zoptymalizowanych pod kątem pracy na wielu platformach, w tym VMware ESX.

Do pierwszych producentów oprogramowania, wprowadzających na rynek wirtualne urządzenia VMware oparte na systemie SUSE Linux Enterprise, należy firma Zmanda, której produkt będzie wkrótce dostępny za pośrednictwem VMware Virtual Appliance Marketplace.

„Oparte na SUSE Linux Enterprise rozwiązanie Zmanda Backup Appliance radykalnie zmniejsza złożoność tworzenia kopii zapasowych” – mówi Chander Kant, dyrektor generalny firmy Zmanda. „Dzięki udostępnieniu naszych rozwiązań open source do obsługi kopii zapasowych w postaci gotowych do użycia pakietów zoptymalizowanych pod kątem hipernadzorcy VMware ESX, nasi inżynierowie będą mogli poświęcić więcej czasu na rozwijanie produktu, nie zaś na rozwiązywanie problemów związanych z instalacją i utrzymaniem w ruchu oprogramowania.”

Novell poinformował również o zawarciu z VMware umowy o współpracy w zakresie wsparcia, w ramach której Novell oferować będzie rozszerzoną pomoc techniczną użytkownikom SUSE Linux Enterprise Server pracującego w trybie gościa w środowisku VMware ESX. Oprócz tradycyjnego, sprzyjającego wirtualizacji abonamentowego modelu licencjonowania, Novell oferuje ograniczoną w czasie promocję cenową, będącą dodatkową zachętą dla klientów pragnących sięgnąć po korzyści ze współpracy obu firm.

Novell i VMware współpracują również z firmą SAP nad zapewnieniem pomocy technicznej użytkownikom rozwiązań SAP dokonującym migracji z systemu Unix do środowisk wirtualnych opartych na VMware i SUSE Linux Enterprise (zobacz: http://info.vmware.com/content/5531_reg_short ). Rozwiązanie to, które zostanie zaprezentowane 18 marca podczas wspólnego seminarium internetowego, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na ekonomiczne i elastyczne rozwiązania dla newralgicznych systemów biznesowych.

Więcej informacji na stronie http://www.novell.com/partners/vmware/

Komentarze (0)