SUSE Linux Enterprise wspiera biotechnologię

SUSE Linux Enterprise wspiera biotechnologię

Autor: Admin

Data: 2 lipiec 2008

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 3291

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Firma biotechnologiczna Invitrogen standaryzuje się SUSE Linux Enterprise w celu zwirtualizowania środowiska informatycznego, obniżenia wydatków na IT oraz uproszczenia zarządzania informatyką. Firma Invitrogen wybrała SUSE Linux Enterprise jako podstawową platformę systemową, w oparciu o którą dokona standaryzacji i wirtualizacji eksploatowanych serwerów. Invitrogen to dostawca rozwiązań z dziedziny biotechnologii wykorzystywanych na całym świecie w badaniach, produkcji i diagnostyce. Działa w ponad 70 krajach i oferuje 35 tysięcy różnych produktów i usług. SUSE Linux Enterprise pozwoli firmie Invitrogen obniżyć wydatki na licencje na systemy serwerowe i dokonać wirtualizacji na platformie VMware. Uprości także proces migracji serwerów z Windows i UNIX do systemu Linux.

„Po przeprowadzeniu oceny różnych dystrybucji Linuksa wybraliśmy SUSE Linux Enterprise, ponieważ okazał się systemem najbardziej ekonomicznym i elastycznym” – mówi John Merritt, architekt systemowy w firmie Invitrogen. „Ważną zaletą SUSE Linux jest jądro zgodne z interfejsem VMI (Virtual Machine Interface), które zapewni nam większą wydajność środowiska opartego na platformie wirtualizacyjnej VMware.”

SUSE Linux Enterprise zapewni firmie Invitrogen łatwiejsze zarządzanie złożonym środowiskiem informatycznym, obejmującym zróżnicowane platformy sprzętowe i aplikacje, w tym serwery HP, bazy danych Oracle i serwery witryn internetowych, a także aplikacje ERP PeopleSoft, obsługujące handel elektroniczny, system kadr i płac oraz zarządzanie relacjami z klientami (CRM). Elastyczność SUSE Linux Enterprise pozwala uruchamiać aplikacje na dowolnej platformie sprzętowej i zapewnia lepsze wykorzystanie zasobów sprzętowych dzięki ekonomicznym mechanizmom wirtualizacji.

Invitrogen korzystać będzie również z rozwiązań należącej do Novella firmy PlateSpin, ułatwiających zarządzanie wirtualizacją w centrach danych dzięki mechanizmom migracji między systemami fizycznymi (P2P, physical-to-physical migration) i fizycznymi a wirtualnymi (P2V, physical-to-virtual migration). Połączenie oprogramowania PlateSpin do zarządzania centrami danych z systemem SUSE Linux Enterprise pomaga firmom osiągnąć maksimum korzyści z inwestycji w informatykę dzięki wykorzystaniu szerokich możliwości Novella w zakresie wirtualizacji. Więcej informacji na ten temat:
http://www.novell.com/pl-pl/PL/linux/virtualization

Informacja Prasowa Firmy Novell

Komentarze (0)