SLE 10 w sprzedaży w Polsce

SLE 10 w sprzedaży w Polsce

Autor: linux.pl

Data: 21 lipca 2006

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 3250

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Novell wprowadził do sprzedaży SUSE Linux Enterprise 10, nową generację platformy linuksowej firmowanej hasłem „Twój Linux jest gotów” („Your Linux is ready”). W jej skład wchodzą nowe wersje systemów operacyjnych dla serwerów — SUSE Linux Enterprise Server oraz desktopów — SUSE Linux Enterprise Desktop. Na platformie SUSE Linux Enterprise 10 firma Novell udostępni wkrótce kolejne produkty, m.in. SUSE Linux Point of Service 10 do obsługi punktów sprzedaży oraz Novell Open Enterprise Server 2 do obsługi firmowych sieci komputerowych.

Systemy z rodziny SUSE Linux Enterprise 10 są kontynuacją koncepcji „przedsiębiorstwa otwartego”, w której firmy i instytucje mają zapewnioną swobodę wyboru rozwiązań. Tworzą one bezpieczną i niezawodną platformę przetwarzania danych. Mogą być z powodzeniem wykorzystane zarówno w skali małej firmy jak i w rozbudowanych centrach przetwarzania danych. Platforma SUSE Linux Enterprise jest certyfikowana przez najważniejszych producentów sprzętu i oprogramowania, oferuje funkcjonalne i bezpieczne środowisko open source do obsługi firmowych aplikacji, w tym tych najważniejszych dla jej funkcjonowania. Takiego wyboru rozwiązań dla biznesu nie oferuje obecnie żaden inny dostawca Linuksa.

„Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie my przedstawiamy naszym klientom najbardziej nowoczesną technologię linuksową dla serwerów i desktopów” — powiedział Jeff Jaffe, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych w firmie Novell. „Jesteśmy pierwszą firmą, która wprowadza w pełni obsługiwane przez Linuksa innowacyjne technologie, takie jak mechanizm wirtualizacji Xen, zapewnia wysoką wydajność i skalowalność, zabezpieczenia na poziomie aplikacji oraz zwiększoną użyteczność desktopów”.

Stosowana przez Novella strategia dostarczania kompleksowej platformy linuksowej, z której mogą korzystać zarówno desktopy, jak i centra przetwarzania danych, zapewnia firmom i instytucjom dodatkowe korzyści. Mogą one nie tylko obniżyć wydatki na sprzęt i oprogramowanie, ale też na szkolenia oraz uzyskać większą synergię wynikającą z integracji funkcji zarządzania.


SUSE Linux Enterprise Server 10

SUSE Linux Enterprise Server opracowano z myślą o obsłudze najważniejszych zadań w centrach przetwarzania danych. Jest to otwarty i skalowalny system, który oferuje zintegrowane mechanizmy wirtualizacji, ochrony aplikacji i zarządzania systemami. Jest też pierwszym systemem dla biznesu dostarczanym wraz z platformą wirtualizacji XEN.

SUSE Linux Enterprise Server 10 jest wdrażany w bardzo wielu firmach i instytucjach, wykorzystujących różnego rodzaju architektury sprzętowe. Korzysta z niego m.in. 80% działających pod kontrolą Linuksa systemów mainframe zSeries firmy IBM. SUSE Linux Enterprise Server zapewnia otwartą platformę dla różnych obciążeń serwerów, wynikających z przetwarzania z maksymalną wydajnością (edge computing), obsługi aplikacji, w tym baz danych oraz infrastruktury sieciowej.


SUSE Linux Enterprise Desktop 10

SUSE Linux Enterprise Desktop 10 to obecnie jedyny dostępny na rynku desktop linuksowy przygotowany do ogólnych zastosowań biznesowych. Może bez problemu współpracować z komputerami wyposażonymi w inne systemy (w tym Windows) i działa z wieloma aplikacjami biurowymi. SUSE Linux Enterprise Desktop można stosować jako system dla komputerów PC ogólnego przeznaczenia lub dostosować do konfiguracji sprzętowej dla uproszczonych klientów (thin client) lub pełnych klientów (thick client) z ściśle ustalonymi funkcjami — takimi jak kioski informacyjne, kasy fiskalne lub wysokiej klasy inżynierskie stacje robocze.

SUSE Linux Enterprise Desktop jest łatwy w użytkowaniu i zarządzaniu. Zawiera też szereg nowości, w tym:
  • trójwymiarowy pulpit oparty o system graficzny Xgl, który ułatwia organizację pracy na desktopie
  • liczne aplikacje o dużej zgodności operacyjnej, jak pakiet oprogramowania biurowego OpenOffice.org 2.0 — edycja Novella
  • funkcje zintegrowanego wyszukiwania
  • łatwe w obsłudze, scentralizowane narzędzia administracyjne.


Wszystko to za cenę katalogową, która stanowi jedynie ułamek opłat, których wymagają dostawcy opatentowanych systemów operacyjnych i innych pakietów biurowych.


Obsługa klienta

Wraz z udostępnieniem nowych produktów Novell uruchomił portal Novell Customer Center — intuicyjny w obsłudze serwis internetowy, dzięki któremu partnerzy i klienci mogą zarządzać wszystkimi biznesowymi i technicznymi relacjami z firmą Novell. Firmy i instytucje z jednego miejsca mogą na bieżąco sprawdzać status wszystkich używanych produktów, subskrypcji i usług Novella oraz pobierać poprawki, aktualizacje i nowe wersje produktów, korzystać z pomocy technicznej dla Linuksa.


Ceny

Wprowadzając na rynek produkty z rodziny SUSE Linux Enterprise 10 Novell znacznie uprościł cennik. Podstawowa subskrypcja SUSE Linux Enterprise Server obejmuje obecnie wszystkie architektury serwerów (w tym x86, AMD64, EM64T, IA-64, PPC) z wyjątkiem serwerów mainframe. Klienci mają też do wyboru jeden z trzech poziomów pomocy technicznej — podstawowy, standardowy lub priorytetowy. W przypadku pojedynczego serwera subskrypcja kosztuje od 290 euro i nie ma żadnych dodatkowych opłat za wirtualne obrazy serwera. Dzięki nowej strategii cenowej klienci mogą zaoszczędzić do 1000 USD w stosunku do podobnej subskrypcji oferowanej przez firmę Red Hat dla serwerów innych niż mainframe.

Subskrypcja SUSE Linux Enterprise Desktop jest dostępna w cenie katalogowej wynoszącej 47 euro rocznie za urządzenie lub 116 euro za trzy lata. W ramach subskrypcji użytkownik otrzymuje 90-dniową pomoc przy instalacji oraz aktualizacje produktu w czasie trwania umowy.


Ofertę Novella dotyczącą systemu SUSE Linux Enterprise oraz dodatkowe informacje o cenach i dostępności można znaleźć na stronie http://www.novell.com/linux .

(Novell)

Komentarze (3)

Gość Data: 2006-07-23 00:04:18Odpowiedz

Nie stać mnie

Wolę pobrać Fedorę za darmo.
Nie to samo, co nowy SLED, ale za darmo .

Gość Data: 2006-07-23 13:21:59Odpowiedz

sleda tez mozesz miec za darmo rejestrujesz sie sciagasz bierzesz kod aktywacyjny i masz mozesz smigac

Twój komentarz został donany

Gość Data: 2006-07-31 12:04:42Odpowiedz

A możesz podać więcej szczegółów, gdzie pobrać SLED (DVD) i kod aktywacyjny, gdzie sie zarejestrować i oczywiście na ile to legalne.....????

Dla nie wtajemniczonych takie info będzie na wagę złota..