Deutsche Bahn na SuSE

Deutsche Bahn na SuSE

Autor: Admin

Data: 22 lipiec 2005

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 3155

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

<biznes.linux.pl> Największe linie kolejowe w Europie - Deutsche Bahn wybrały system Linux na swoją strategiczną platformę dla serwerów. Dostawca usług informatycznych dla Deutsche Bahn, DB Systems, używa ponad 300 serwerów

z procesorami Intela, na których aplikacje o krytycznym znaczeniu działają pod kontrolą systemu SUSE LINUX Enterprise Server dostarczonego przez firmę Novell. Takie aplikacje jak Lotus Notes zostały przeniesione na platformę mainframe firmy IBM, również wykorzystującą system SUSE LINUX Enterprise Server. Firma DB Systems przewiduje znaczne obniżenie kosztów, większą niezależność od producentów oprogramowania oraz korzyści wynikające z integracji, w okresie wdrażania i później.

- "Potrzebowaliśmy systemu, który zapewniłby nam elastyczność, bezpieczeństwo i niezawodność, niezbędne do utrzymania wysokiego poziomu usług świadczonych klientom. Jesteśmy przekonani, że system oparty na Linuksie zagwarantuje nam to znacznie taniej niż jakiekolwiek zamknięte rozwiązania" - powiedział Detlef Exner, dyrektor działu tworzenia systemów informatycznych (IT Production) w firmie DB Systems.
Realizując tę strategię, firma DB Systems sprawdziła rozmaite oferty i wybrała ostatecznie system SUSE LINUX Enterprise Server, ponieważ jest on skalowalną, wydajną podstawą do bezpiecznego przetwarzania danych w przedsiębiorstwach -"Oferowana przez firmę Novell wszechstronna pomoc techniczna do systemu SUSE LINUX oraz współpraca z wieloma producentami sprzętu i oprogramowania utwierdziły nas w przekonaniu o słuszności zastosowania tej platformy do obsługi naszych aplikacji o krytycznym znaczeniu" - powiedział Detlef Exner.
Najważniejszymi czynnikami, które wpłynęły na podjęcie decyzji, były możliwość uruchamiania systemu SUSE LINUX Enterprise Server na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych, łatwy dostęp do niemieckojęzycznego personelu technicznego firmy Novell świadczącego pomoc techniczną na 3. poziomie, a także wbudowane, zaawansowane narzędzia do zarządzania komputerami, umożliwiające znaczne obniżenie wydatków na administrację i utrzymanie.

- "SUSE LINUX Enterprise Server to naprawdę dobra oferta, ze względu na jego otwarte mechanizmy zarządzania, regularny cykl pojawiania się nowych wersji oraz pełny ekosystem linuksowego oprogramowania dla przedsiębiorstw, obejmujący pomoc techniczną, szkolenia i doradztwo" - powiedział Ingo Schwarzer, dyrektor ds. architektury i rozwiązań centrum przetwarzania danych.

- "Nasza pomoc techniczna opiera się na stałym wspieraniu klientów, a nie na świadczeniu specjalistycznych usług dotyczących poszczególnych produktów" - powiedział Richard Seibt, prezes firmy Novell na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (Novell Europe, Middle East and Africa) - "Nasze doświadczenie w zapewnianiu współpracy Linuksa z innymi systemami i aplikacjami miało decydujące znaczenie dla powodzenia tego przedsięwzięcia".

Firma DB Systems skorzystała ze specjalistycznej wiedzy pracowników Novella na temat systemu Linux przy ocenie przydatności i opłacalności rozwiązania linuksowego. Umożliwiło to opracowanie infrastruktury wdrożeniowej, która obejmowała trzyetapowe przeprowadzenie migracji i instalacji najważniejszych aplikacji przedsiębiorstwa Deutsche Bahn.

Pierwszy etap polegał na migracji 55 tys. kont użytkowników oprogramowania Lotus Notes do systemu SUSE LINUX Enterprise Server działającego na komputerze mainframe IBM eServer zSeries 990, a także oraz na przeniesieniu krytycznego systemu do nadzorowania rozkładu jazdy pociągów z platformy UNIX do systemu SUSE LINUX. Udało się już wykonać migrację około połowy serwerów. Następny etap, właśnie realizowany, zakłada przeniesienie oprogramowania SAP do systemu SUSE LINUX Enterprise Server. Ostatni etap, którego ukończenie jest planowane na koniec roku 2005, obejmuje migrację serwerów internetowych firmy DB Systems i pozostałych serwerów infrastruktury sieciowej, m.in. baz danych i aplikacji.




http://biznes.linux.pl/?id=news&show=2200

Komentarze (0)

Aktualności

Najpopularniesze

Najnowsze artykuły