Banki w Świętokrzyskiem wybrały systemy IT oparte na Linuksie

Banki w Świętokrzyskiem wybrały systemy IT oparte na Linuksie

Autor: Informacja Prasowa

Data: 10 lipiec 2009

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 4447

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Bank Spółdzielczy w Kielcach i 36 podlegających mu jednostek wybrało zestaw oprogramowania Novell Open Workgroup Suite (www.novell.com/nows) wspomagającego pracę w sieci i obsługę elektronicznej wymiany informacji. Z biznesowego punktu widzenia kluczową dla banku aplikacją jest system pracy grupowej Novell GroupWise (www.novell.com/groupwise) będący składnikiem zestawu. Obsługuje on ponad 300 osób pracujących w placówkach banku na terenie całego województwa świętokrzyskiego i zapewnia bezpieczną komunikację wewnątrz firmy oraz ze światem zewnętrznym.

Ze względów bezpieczeństwa system pracy grupowej Novella pracuje w centrali banku w klastrze. Chroni on bank przez skutkami awarii i zapewnia ciągłość dostępu do oprogramowania. Do budowy klastra wykorzystano oprogramowanie Novell Cluster Services oraz sieciowy system operacyjny Novell Open Enterprise Server z jądrem SUSE Linux. Dodatkowo komunikacja oraz korespondencja prowadzona za pomocą GroupWise została zabezpieczona oprogramowaniem GWAVA (służący m.in. do ochrony przed wirusami i spamem oraz do archiwizacji). Całość prac związanych z wdrożeniem oprogramowania Novella wykonał autoryzowany partner, firma Complex Computers z Kielc.

W banku pracownicy posługują się głównie komputerami z systemem Windows. Aby podnieść poziom kontroli stanu bezpieczeństwa komputerów biurowych zastosowano narzędzia ZENworks Asset Management oraz ZENworks Configuration Management. Pierwszy produkt służy do monitoringu instalowanego na komputerach oprogramowania (pod kątem biznesowych potrzeb użytkownika i legalności oprogramowania), drugi zaś zarządza automatycznie konfiguracją komputerów PC, by zawsze były w pełni zabezpieczone.

Bank Spółdzielczy w Kielcach to kolejny bank obsługujący całe województwo, który zdecydował się na oparcie systemu informatycznego na produktach firmy Novell służących do budowy otwartej infrastruktury IT. Wcześniej uczynił to Mazowiecki Bank Regionalny SA, a także inne banki, jak BZ WBK, Dominet Bank, Lukas czy Santander Consumer Bank.

Więcej informacji o zastosowanych rozwiązaniach: www.novell.com/products/openworkgroupsuite

Komentarze (0)