Pierwszy w Polsce katalog aplikacji dla SUSE Linux Enterprise i innych dystrybucji

Pierwszy w Polsce katalog aplikacji dla SUSE Linux Enterprise i innych dystrybucji

Autor: INFORMACJA PRASOWA

Data: 6 kwiecień 2009

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 4963

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

W sieci jest już dostępny pierwszy na naszym rynku katalog polskojęzycznych aplikacji dla SUSE Linux Enterprise i innych dystrybucji Linuksa (www.suse.pl/katalog). To dobra wiadomość nie tylko dla obecnych użytkowników Linuksa. Aktualnie większość firm i instytucji zwraca uwagę na ekonomiczne zalety Linuksa (zobacz: „IDC: kryzys stymuluje wzrost zainteresowania Linuksem”). Teraz mogą zdecydować się na migrację także ze względów biznesowych.

Uruchomiony właśnie katalog pokazuje bogactwo polskojęzycznych aplikacji działających w środowisku Linux i odpowiada na podnoszony przez konkurencję zarzut ograniczonej liczby oprogramowania, które można uruchomić na tej platformie. Problemem zwykle nie jest sam brak aplikacji, gdyż ich liczba wraz z popularnością Linuksa systematycznie wzrasta, ale dostęp do odpowiedniego źródła, gdzie zainteresowani mogliby szybko i łatwo sprawdzić dostępność poszukiwanych przez nich rozwiązań. Stworzenie takiego źródła było celem projektu zainicjowanego przez firmę Novell.

Obecnie w katalogu dostępnym na stronie www.suse.pl/katalog udostępnionych jest ponad 150 aplikacji, przeznaczonych głównie dla biznesu. Można je przeglądać według nazw producentów, nazw aplikacji oraz kategorii tych aplikacji. Dostępna jest również wyszukiwarka umożliwiająca odnalezienie konkretnej, poszukiwanej aplikacji, o ile znamy jej nazwę.

Każda aplikacja umieszczona w katalogu posiada krótki opis, informacje o producencie i kontakt oraz jest przyporządkowana do odpowiedniej kategorii, co ułatwia wybór przez potencjalnego użytkownika.

Katalog jest otwarty na nowe aplikacje. Ich liczba w katalogu może więc szybko rosnąć przy udziale producentów rozwiązań, którzy mogą w prosty sposób samodzielnie dodawać swoje produkty do katalogu oraz dzięki aktywnej społeczności linuksowej.

Oprócz dodawania aplikacji do katalogu, producenci mają również możliwość przystąpienia do bezpłatnego programu partnerskiego dla Partnerów Technologicznych firmy Novell i certyfikowania swoich produktów pod kątem działania na systemach SUSE Linux Enterprise. Certyfikowana aplikacja nie tylko znajdzie się na wyróżnionym miejscu w polskim katalogu aplikacji, ale będzie również promowana w globalnym katalogu firmy Novell (zobacz www.novell.com/partner/isv/isvcatalog).

Producenci aplikacji .Net mogą uzyskać więcej informacji na temat uruchamiania swojego oprogramowania na platformie Linux na stronie www.mono-project.com.

Szersze informacje oraz katalog dostępne są pod adresem: www.suse.pl/katalog

Komentarze (1)

Twój komentarz został donany

Gość Data: 2009-04-25 21:01:13Odpowiedz

Pierwszy w Polsce katalog aplikacji dla

Zaje... Sprawa