Pokaż, do czego używasz Linuksa – i wygraj!

Pokaż, do czego używasz Linuksa – i wygraj!

Autor: INFORMACJA PRASOWA

Data: 2 kwiecień 2009

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 3446

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Novell wraz z grupą partnerów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w międzynarodowym konkursie na krótki film wideo, w najciekawszy sposób przedstawiający zastosowania systemu Linux. Główna nagroda to 2000 USD, na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają też netbooki HP Mini 2140, zaś dziesięć drugich miejsc zostanie nagrodzonych kamerami Flip Mino.

Tematyka zgłaszanych do konkursu filmów może być dowolna – mogą nią być zarówno rewolucyjne rozwiązania zbudowane na bazie Linuksa, jak i codzienne prace, które dzięki systemowi Linux można wykonać łatwiej i szybciej. Film może być opowiastką, prezentacją osiągnięcia lub materiałem instruktażowym. Ważne, by stanowił atrakcyjnie przedstawioną odpowiedź na pytanie „co czego używasz Linuksa” (What do you do with Linux). Wyboru zwycięzców, spośród finalistów wyłonionych przez sponsorów konkursu, dokonają internauci – uczestnicy społeczności open source.

Uczestnicy konkursu muszą spełnić kilka prostych wymagań: film musi trwać najwyżej jedną minutę i być w formacie dopuszczanym przez YouTube, musi być w języku angielskim (lub mieć angielskie napisy), zaś uczestnicy muszą być pełnoletni i nie mogą być pracownikami firmy Novell i jej partnerów. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na witrynie http://www.howdoyoulinux.com, gdzie również można zgłaszać swoje filmy. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 1 czerwca 2009 r, zaś 3 czerwca zostanie przedstawiona lista finalistów i rozpocznie się internetowe głosowanie na najlepszy film, które potrwa do końca miesiąca. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 1 lipca.

Sponsorami konkursu są firmy Novell, HP i Intel oraz The Linux Foundation.

Komentarze (0)