Nowa linia narzędzi do zarządzania wirtualnymi i fizycznymi serwerami w centrach danych

Nowa linia narzędzi do zarządzania wirtualnymi i fizycznymi serwerami w centrach danych

Autor: INFORMACJA PRASOWA

Data: 3 grudzień 2008

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 2647

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Po raz pierwszy na rynku pojawia się rozwiązanie, które zapewnia możliwość jednolitego zarządzania obciążeniami w infrastrukturach fizycznych i wirtualnych. Novell przedstawił nową linię produktów składających się na wszechstronne rozwiązanie do zarządzania wirtualnymi i fizycznymi serwerami w centrach danych - PlateSpin Workload Management. Wykorzystują jednocześnie doświadczenie Novella w zapewnianiu zgodności interoperacyjnej. Nowe narzędzia to m.in. PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Orchestrate. Umożliwiają one profilowanie, migrację, ochronę i zarządzanie obciążeniami serwerów fizycznych i wirtualnych w heterogenicznych środowiskach informatycznych. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom, PlateSpin Workload Management jest jedynym dostępnym w tej chwili na rynku rozwiązaniem zgodnym z 32- i 64-bitowymi serwerami Windows i Linux oraz wszystkimi wiodącymi hipernadzorcami, takimi jak Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V i Virtual Server, VMware ESX i ESXi oraz z wbudowanym w SUSE Linux Enterprise Server hipernadzorcą Xen.

W centrach danych coraz częściej funkcjonują różne platformy sprzętowe, systemy operacyjne i technologie wirtualizacyjne. Sposobem na usunięcie w heterogenicznym środowisku sztucznych barier pomiędzy maszynami fizycznymi i wirtualnymi jest stworzenie łatwych do przenoszenia obciążeń (workload). Stanowią one połączenie systemu operacyjnego, aplikacji i danych i są niezależne od obsługującej je platformy fizycznej czy wirtualnej. PlateSpin Workload Management umożliwia administratorom centrów danych optymalizację rozkładu obciążeń, zapewniając uzyskanie maksymalnej wydajności ich obsługi przez maszyny fizyczne i wirtualne. Pozwala to przekształcić istniejące środowiska informatyczne w centra danych nowej generacji, odznaczające się większą efektywnością i niezawodnością.

„Działy informatyki poszukują kompletnych narzędzi do zarządzania, zdolnych obsługiwać środowiska zarówno fizyczne, jak i wirtualne, bez konieczności stosowania wielu rozwiązań dedykowanych pojedynczym platformom” – mówi Tim Grieser, wiceprezes ds. programu korporacyjnego oprogramowania do zarządzania systemami w IDC. „Sięgając po rozwiązania pozwalające zarządzać obciążeniami w środowisku różnorodnych hipernadzorców i systemów, firmy mogą  wyeliminować konieczność stosowania narzędzi do zarządzania dedykowanych pojedynczym platformom, które utrwalają podziały w infrastrukturze centrów danych. Całościowe podejście zbliża użytkowników do kompleksowego zarządzania usługami, ułatwiając dostosowanie informatyki do potrzeb i priorytetów biznesowych.”

Rozszerzona linia produktów PlateSpin do zarządzania obciążeniami

Rozwiązanie PlateSpin Workload Management zawiera następujące produkty:

- PlateSpin Migrate: likwiduje powiązanie obciążeń z obsługującym je sprzętem i umożliwia ich swobodne przenoszenie w obrębie sieci między serwerami fizycznymi i wirtualnymi oraz archiwami obrazów. W tym celu wykorzystując unikalną technologię przenoszenia obciążeń PlateSpin PowerConvert. Do nowych cech PlateSpin Migrate należą możliwość współdziałania z większą liczbą hipernadzorców i platform oraz istotne ulepszenia w obszarach bezpieczeństwa, automatyzacji i skalowalności.

- PlateSpin Protect: zapewnia pełną ochronę obciążeń przez ich całkowitą replikację , umożliwiającą elastyczne tworzenie kopii zapasowych obrazów oraz ich niezależne od sprzętu odtwarzanie, a także skonsolidowane przywracanie sprawności z wykorzystaniem środowisk zwirtualizowanych jako platformy rezerwowej dla obciążeń fizycznych i wirtualnych. Podobnie jak w przypadku PlateSpin Migrate, do nowych cech PlateSpin Protect należą możliwość współdziałania z większą liczbą hipernadzorców i platform oraz istotne ulepszenia w obszarach bezpieczeństwa, automatyzacji i skalowalności. Narzędzie PlateSpin Protect opracowano w oparciu o PlateSpin PowerConvert.

- PlateSpin Recon: wyrafinowane rozwiązanie do profilowania, analizy i planowania obciążeń, pozwalające administratorom na rezygnację z zawodnej metody prób i błędów, udostępniające im wiedzę konieczną do efektywnego zarządzania i optymalizacji obciążeń w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Nowa wersja odznacza się zwiększoną dokładnością oceny, a także możliwością importu danych o wykorzystaniu zasobów z innych narzędzi do monitorowania i współdziałania z większą liczbą hipernadzorców i platform. Narzędzie to jest rozwinięciem technologii PlateSpin PowerRecon.

- PlateSpin Orchestrate: współdziała z serwerami zarządzającymi konfiguracją i zasobami pamięci masowej, umożliwiając zarządzanie związkami między fizycznymi zasobami odpowiedzialnymi za przetwarzanie i składowanie danych. PlateSpin Orchestrate zarządza również zasobami wirtualnymi, nadzorując całość procesu istnienia każdej maszyny wirtualnej. Nowości w PlateSpin Orchestrate obejmują wygodny i funkcjonalny interfejs użytkownika oraz możliwość współdziałania z większą liczbą hipernadzorców i systemów operacyjnych. Narzędzie PlateSpin Orchestrate jest rozwinięciem produktu ZENworks Orchestrator firmy Novell.

„Zarządzanie naszym korporacyjnym centrum danych wiąże się z koniecznością nadzorowania wielkiej liczby serwerów fizycznych i wirtualnych oraz ich ciągłego monitorowania, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych i możliwości wirtualnego środowiska VMware przy jak najniższych kosztach” – mówi Troy Szabo, starszy inżynier systemowy w Nvidia Corporation. „Narzędzia PlateSpin do planowania potencjału i profilowania obciążeń eliminują konieczność zgadywania – bez nich nie byłbym w stanie wykonywać swojej pracy.”

Dostępność

Narzędzia PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate i PlateSpin Protect są już dostępne, zaś PlateSpin Orchestrate będzie dostępne w pierwszym kwartale 2009 roku. Więcej informacji na temat produktów, ich cen i możliwości zakupu można znaleźć pod adresem www.platespin.com.

Komentarze (0)