Linuksowy Novell Open Enterprise Server 2 tnie koszty w IT

Linuksowy Novell Open Enterprise Server 2 tnie koszty w IT

Autor: INFORMACJA PRASOWA

Data: 3 grudzień 2008

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 2978

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Novell poinformował o dostępności systemu sieciowego Novell Open Enterprise Server 2 Service Pack 1 (SP1) opartego na serwerze SUSE Linux Enterprise. Wyposażono go w mechanizm Domain Services for Windows, który umożliwia bezproblemową integrację z Microsoft Active Directory. Po raz pierwszy firmy wyposażone w Novell Open Enterprise Server mają możliwość zarządzania użytkownikami oraz definiowanymi przez siebie politykami dotyczącymi grup użytkowników za pomocą narzędzia Microsoft Management Console, co radykalnie upraszcza administrowanie heterogenicznych sieciach, obniża koszty z tym związane i pozwala lepiej wykorzystać inwestycje w posiadane już rozwiązania sieciowe Novella.

„W maju 2007 Microsoft utworzył Interoperability Executive Customer Council, ciało mające na celu współdziałanie z klientami pragnącymi rozwiązywać problemy zgodności interoperacyjnej” – mówi Joe Long, dyrektor generalny działu tożsamości i bezpieczeństwa w firmie Microsoft. „Jednym z obszarów zainteresowania rady są kwestie zgodności operacyjnej w warstwie zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, dlatego jesteśmy zadowoleni, że współpraca z firmą Novell pozwoliła uzyskać w tej dziedzinie istotny postęp i spełnić nasze zobowiązania wobec klientów. Rozwiązanie Novell Domain Services for Windows zapewni naszym wspólnym klientom wymierne korzyści wynikające ze zgodności interoperacyjnej systemów sieciowych i możliwości ekonomicznego zarządzania środowiskami już istniejącymi jak i tworzonymi przyszłości.”

Open Enterprise Server 2, zbudowany na platformie SUSE Linux Enterprise, jest najbardziej zaawansowanym na rynku rozwiązaniem sieciowym realizującym usługi składowania danych i obsługi drukowania, wyróżniającym się niespotykaną dotąd zgodnością interoperacyjną ze środowiskami Windows, Linux, Macintosh oraz NetWare.

Oprócz dostępnych do tej pory nowatorskich rozwiązań sieciowych, takich jak Dynamic Storage Technology do zautomatyzowanego zarządzania plikami i pamięcią masową, najnowsza wersja udostępnia nowe mechanizmy i funkcje, w tym:
- Obsługę Enhanced Apple Filing Protocol (AFP) oraz Common Internet File System (CIFS), zapewniającą realizację usług sieciowych w trybie rodzimym dla komputerów osobistych z systemami Mac OS X, Linux oraz Windows.
- Ulepszone narzędzia, ułatwiające wdrażanie i zarządzanie Open Enterprise Server 2.
- Ulepszone narzędzie do synchronizacji i składowania plików Novell iFolder 3.7, umożliwiające współdzielenie danych w ramach grup i usprawniające pracę zespołową użytkowników komputerów osobistych z systemami Windows, Macintosh i Linux.

Ceny i dostępność

Pakiet Novell Open Enterprise Server 2 SP1 jest już dostępny na rynku w postaci samodzielnego produktu, zaś w ciągu 30 dni zostanie udostępniony jako składnik zestawów oprogramowania Novell Open Workgroup Suite służących do budowy kompletnej infrastruktury IT w firmie. Zestawy te są cieszą się dużą popularnością w Polsce, gdyż cały pakiet podstawowych produktów sieciowych Novella dostępny jest w cenach od 89,9 euro za licencję na użytkownika lub urządzenie wraz z nielimitowaną pomocą techniczną i bezpłatnymi szkoleniami on-line. Szczegóły promocji są opisane na stronie www.novell.pl/promocje.

Więcej informacji o OES2 SP1 można znaleźć pod adresem www.novell.com/oes.

Komentarze (0)