Pierwszy system Linux w wersji "thin client" ?

Pierwszy system Linux w wersji "thin client" ?

Autor: Admin

Data: 18 wrzesień 2008

Kategoria: Archiwum

Odsłon: 4567

Tagi:

Artykuł może być już niekatualny - Zawarte w nim porady mogą nie działać prawidlowo na nowszych wydaniach openSUSE

Firmy Wyse Technology i Novell poinformowały o udostępnieniu zestawu Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise. Składa się on z nowej generacji system operacyjnego Linux zoptymalizowanego do pracy w wersji uproszczonego klienta (thin client) i dostępnego na przeznaczonych do tego stacjonarnych i mobilnych komputerach firmy Wyse. Nowy produkt łączy doświadczenie firmy Wyse w dziedzinie rozwiązań terminalowych oraz łatwości użytkowania, elastyczność i bezpieczeństwo systemu SUSE Linux Enterprise. Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise będzie dostępny na rynku od czwartego kwartału bieżącego roku.

Według opublikowanego w tym roku raportu IDC (Worldwide Enterprise Thin Client 2008-2012 Forecast and Analysis, QView, Doc # 212588, czerwiec 2008 ), rynek uproszczonych klientów (thin client) z systemem Linux rozwinie się z ok. 1 miliona sztuk w 2008 r. do 1,8 miliona sztuk w 2011 r., zaś udział Linuksa w dostawach systemów operacyjnych dla tych urządzeń sięgnie 30,5 procenta. Rosnąca obecność systemów linuksowych w tym segmencie rynku wynika z niskich całkowitych kosztów posiadania przy wysokim poziomie bezpieczeństwa i dużej elastyczności środowiska IT. Ponadto w nowych obszarach, takich jak wirtualizacja komputerów osobistych, rodzaj systemu operacyjnego używanego przez urządzenia typu thin client przestaje być istotny, jeśli tylko umożliwia wirtualizację, a nie stanowi ograniczenia.

Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise może zapewnić użytkownikom szereg korzyści. Łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika, szerokie możliwości multimedialne, obsługa szerokiej gamy urządzeń USB i różnorodnego sprzętu pozwalają zwiększyć produktywność użytkowników i ograniczyć koszt ich szkolenia. Administratorzy zyskują możliwości automatycznej aktualizacji i konfigurowania urządzeń klienckich w momencie ich uruchomienia, a także dostęp do skalowalnych możliwości zarządzania, oferowanych przez oprogramowanie Wyse Device Manager.

Kolejnymi zaletami są integracja z Microsoft Active Directory, bogactwo dostępnych sterowników i zgodność z oprogramowaniem, co pozwala wdrażać urządzenia z Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise w środowiskach opartych na Windows. Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise zawiera również mechanizmy obsługi wirtualizacji, umożliwiające współpracę z takimi rozwiązaniami wirtualizacyjnymi, jak Citrix XenDesktop czy VMware VDI.

Pakiet Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise zawiera: interfejs graficzny GNOME, przeglądarkę internetową Firefox, wyposażony w liczne funkcje emulator terminala, a także wbudowane rozwiązania umożliwiające współpracę z różnymi architekturami uproszczonych klientów, takimi jak VDM firmy VMware, ICA firmy Citrix i RDP firmy Microsoft. Tak szeroka zgodność sprawie, że Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise może być doskonałym wyborem dla firm zainteresowanych korzystaniem z aplikacji o architekturze klient-serwer, aplikacji internetowych i dostępnych lokalne.

Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise pojawi się na rynku w IV kwartale 2008 r. na mobilnych klientach uproszczonych Wyse X50L.

Więcej informacji o Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise i rodzinie urządzeń Wyse można znaleźć pod adresem http://www.wyse.com/products.

Źródło: Linux.pl

Komentarze (1)

Twój komentarz został donany

Gość Data: 2009-04-29 10:29:08Odpowiedz